15 wrzesień 2020

Korwin-Mikke: ogłaszam koniec pandemii koronawirusa

fot/By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46544720
Liczba dziennych zgonów wywołanych COVID-19 ustabilizowała się na poziomie ok. 15 osób dziennie, co czyni koronawirusa równie niebezpiecznym, co inne sezonowe choroby wirusowe; ogłaszam koniec pandemii - oświadczył we wtorek Janusz Korwin-Mikke. Z tej "okazji" zgolił brodę.
Koronawirus
pomorskie
3866
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Na wtorkowej konferencji prasowej prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke oraz publicysta Jacek Władysław Bartyzel ogłosili zakończenie pandemii koronawirusa. Z tej "okazji" Korwin-Mikke zgolił brodę, którą zapuszczał od początku trwania pandemii.

"Epidemii nie ma" - oświadczył poseł Konfederacji. Argumentował, że liczba dziennych zgonów wywołanych COVID-19 ustabilizowała się na poziomie ok. 15 osób dziennie, co czyni koronawirusa równie niebezpiecznym, co inne sezonowe choroby wirusowe. "Musimy żyć z tym wirusem" - dodał Korwin-Mikke.

"Mnóstwo restrykcji, mnóstwo chaosu, mnóstwo straszenia" - opisał politykę walki z pandemią Bartyzel. Jego zdaniem należy skończyć "całe to koronawirusowe szaleństwo".

"Wprawdzie Ministerstwo Zdrowia mówi o ponad dwóch tysiącach ofiar śmiertelnych, ale dopytywane, ile z tych osób nie miało chorób współistniejących, mówi że to ledwie 300 osób" - zaznaczył Bartyzel.

"Realnym problemem jest drastyczne ograniczenie wolności gospodarczych i obywatelskich w imię walki z koronawirusem" - dodał. "To jest właśnie przyczyna, dla której tę panikę, która umożliwia rządowi zarządzanie poprzez strach, należy zakończyć" - podkreślił.

Przypomniał o projekcie ustawy, którą nazwał "bezkarność+", a która jego zdaniem pod przykrywką walki z pandemią ma za zadanie zapewnić bezkarność i swobodę działania "przedstawicieli PiS-u".

Projekt nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych przewiduje, iż "nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione".(PAP)

autor: Mikołaj Małecki

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
3866
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tczewie

kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany