9 wrzesień 2020

Pomorski sanepid: 10 szkół ma zgodę na zdalne nauczanie

W związku z wykryciem SARS-CoV-2 u uczniów lub pracowników do środy sanepid wydał 10 pozytywnych opinii umożliwiających dyrektorom szkół z woj. pomorskiego wprowadzenie w placówkach zdalnego nauczania. Pięć kolejnych wniosków jest rozpatrywanych.
Koronawirus
pomorskie
3866
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Informację o aktualnej sytuacji w pomorskiej oświacie, związaną z epidemią, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Gdańsku podała w środę po południu na swojej stronie internetowej.

Z zamieszczonego tam komunikatu wynika, że od 1 września do środy powiatowe stacje sanepidu wydały 10 pozytywnych opinii w odpowiedzi na wnioski dyrektorów szkół chcących wprowadzić w placówkach zdalne nauczanie. Trzy opinie dotyczyły placówek z Gdańska, po dwie wydano szkołom z Gdyni i z powiatu bytowskiego. Opinie takie otrzymały też pojedyncze szkoły z powiatów: kościerskiego, kartuskiego i z wejherowskiego.

WSSE poinformowała też w środę, że w sumie do służb sanitarnych trafiło 77 wniosków od dyrektorów szkół z województwa pomorskiego dotyczących zmiany trybu nauczania w związku z pojawieniem się w placówkach zakażeń SARS-CoV-2. "62 wnioski rozpatrzono negatywnie, zaś 5 wniosków jest w trakcie rozpatrywania” – podała w środę WSSE.

Sanepid poinformował też, że w regionie potwierdzono zakażenie koronawirusem 48 uczniów i 15 nauczycieli. Na kwarantannie przybywa 618 uczniów i 118 nauczycieli.

Sanepid nie informuje, w jakich konkretnie szkołach wprowadzono nauczanie zdalne. Z informacji udostępnionych przez lokalne samorządy wynika, że są to m.in. VI Liceum Ogólnokształcące w Gdyni, Szkoła Podstawowa nr 59 i przyszpitalna Szkoła Podstawowa nr 10 w Gdańsku, I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie i Szkoła Podstawowa w Kiełpinie. (PAP)

Autor: Anna Kisicka

aks/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
3866
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tczewie

kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany