2 wrzesień 2020

ZDERZENIE DWÓCH SAMOCHODÓW Z ŁOSIEM

fot. KPP w Tczewie
Wczoraj na autostradzie A1 w miejscowości Ropuchy doszło do zderzenia dwóch samochodów z przebiegającym przez jezdnię łosiem. W wyniku tego zdarzeniach 35-letni kierowca opla trafił do szpitala. Pracujący na miejscu policjanci wykonali dokumentację fotograficzną i przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Stróże prawa apelują o ostrożność na drodze.
Koronawirus
pomorskie
3669
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wczoraj przed godziną 21.00 oficer dyżurny policji w Tczewie został powiadomiony o wypadku drogowym, do którego doszło na autostradzie A1 w miejscowości Ropuchy. Wysłani na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że 35-letni kierowca opla jadąc w kierunku Gdańska, uderzył w łosia, który nagle wbiegł przed jadący samochód. Następnie na leżące zwierzę najechał 33-letni kierowca skody. W wyniku tego zdarzenia 35-letni kierowca opla insigni z obrażeniami ciała trafił do szpitala, zwierzę zginęło na miejscu.

Badanie alkotestem wykazało, że kierowcy uczestniczący w zdarzeniu drogowym byli trzeźwi. Stróże prawa wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Wykonane na miejscu policyjne czynności pomogą stróżom prawa ustalić bliższe okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach zalesionych oraz w miejscach, gdzie pobocza drogi porośnięte są wysoką trawą. Najprostszym sposobem uniknięcia zderzenia z dziką zwierzyną jest, po prostu, zdjęcie nogi z gazu. Zbyt duża prędkość nawet w zderzeniu z małym zwierzęciem może być tragiczna w skutkach.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
3669
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tczewie

kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany