5 sierpień 2022

Zatrzymany 37-latek odpowie za kradzież szlifierki kątowej z miejsca pracy

fot. KPP w Tczewie
W środę tczewscy kryminalni zatrzymali 37-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży szlifierki kątowej z miejsca, w którym pracuje. Skradziony przedmiot o wartości około 650 zł sprzedał do jednego z tczewskich lombardów, po czym po 4 dniach wykupił i zwrócił swojemu pracodawcy. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do miejscowej komendy, gdzie usłyszał zarzut dotyczący kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Tczewscy kryminalni, pracując nad sprawą kradzieży szlifierki kątowej, do której doszło 23 lipca br. na terenie jednej z tczewskich firm, ustalili, że sprawca skradziony przedmiot zastawił w jednym z lokalnych lombardów, a 4 dni później wykupił i oddał swojemu pracodawcy. W środę mundurowi zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o to przestępstwo. Według policyjnych ustaleń mężczyzna w dniu wolnym od pracy, bez zgody i wiedzy kierownictwa, wszedł na teren firmy, w której pracuje i zabrał szlifierkę o wartości 650 złotych. Skradzione narzędzie zastawił w lombardzie, a 4 dni później wykupił i odniósł do miejsca pracy. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego 37-latka do miejscowej komendy i jeszcze tego samego dnia przedstawili mu zarzut dotyczący kradzieży, do którego się przyznał.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zabierając cudzą rzecz bez wyraźnej zgody właściciela, a następnie ją zwracając, nie unikniemy odpowiedzialności karnej przewidzianej przez prawo.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Tczew
20.4°C
wschód słońca: 05:27
zachód słońca: 20:09
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tczewie

kiedy
2022-09-10 16:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-25 20:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-16 18:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-22 19:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany