31 marzec 2021

ZATRZYMANY 32-LATEK NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI I MIAŁ AKTYWNY ZAKAZ PROWADZENIA SAMOCHODÓW

fot. KPP w Tczewie
Policjant z drogówki zatrzymał 32-letniego kierowcę volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec powiatu tczewskiego ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i zaczął niszczyć wyposażenie pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Wczoraj śledczy przesłuchali zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej, złamania zakazu sądowego. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wkrótce mężczyzna odpowie również za zniszczenie wyposażenia w celi.
REKLAMA

29 marca br. około godziny 9 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o kierowcy, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym jeżdżąc samochodem po chodniku przy ulicy Akacjowej.

Wysłany na miejsce policjant ruchu drogowego gdy zauważył kierowcę volkswagena od razu dał mu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierowca je zlekceważył i zaczął uciekać. Mundurowy natychmiast ruszył za uciekającym passatem. Po krótkim pościgu funkcjonariusz zatrzymał i obezwładnił 32-letniego kierowcę, a na miejsce wezwał policjantów z patrolówki.

W trakcie sprawdzenia kierowcy passata w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że ma on obowiązujący zakaz prowadzenia samochodów, za wcześniejszą jazdę po pijanemu lub pod wpływem narkotyków. W związku z irracjonalnym zachowaniem kierowcy pobrano mu krew do dalszych badań laboratoryjnych, a następnie mundurowi doprowadzili go do policyjnej celi. Przebywając tam, mieszkaniec powiatu tczewskiego zaczął demolować pomieszczenie dla osób zatrzymanych.

Wczoraj śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej, złamania zakazu sądowego. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 32-latek wkrótce odpowie za zniszczenie celi.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tczewie

kiedy
2021-06-25 19:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-04 20:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany