7 wrzesień 2020

ZATRZYMANY 20-LATEK ODPOWIE ZA KRADZIEŻ ROWERU

fot. KPP w Tczewie
Tczewscy kryminalni zatrzymali 20-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży roweru. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do miejscowej komendy. Policjanci odzyskali skradziony przedmiot, który zwrócili już właścicielce. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 20-latkowi zarzut dotyczący kradzieży, do którego się przyznał. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Koronawirus
pomorskie
3866
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Tczewscy kryminalni zajmując się sprawą kradzieży roweru, do której doszło 31 sierpnia br. z miejsca parkowania rowerów przy ulicy Gdańskiej, ustalili i zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o to przestępstwo. Według policyjnych ustaleń sprawca wykorzystał nieuwagę właścicielki i ukradł pozostawiony rower warty 1500 złotych. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego 20-latka do miejscowej komendy. Policjanci odzyskali również skradziony rower, którego zwrócili już właścicielce.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu 20-letniemu mężczyźnie zarzut dotyczący kradzieży, do którego przyznał się. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd.

Policjanci przypominają wszystkim właścicielom i użytkownikom rowerów, aby zadbali o bezpieczeństwo swoich jednośladów. Zachęcamy do stosowania blokad posiadających certyfikaty, które dają większą gwarancję uniknięcia kradzieży. Zanotujmy numery fabryczne swojego roweru oraz sfotografujmy go. W przypadku utraty jednośladu mundurowi zarejestrują go w ogólnopolskiej policyjnej bazie danych. Wówczas łatwiej będzie można go odnaleźć, a w przypadku odnalezienia szybko zwrócić właścicielowi.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
3866
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tczewie

kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany