Tczew: zatrzymano 29-latka okradającego sklep
Zatrzymanie po serii kradzieży
Tczewscy kryminalni ustalili i zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o wielokrotne wynoszenie z jednego ze sklepów artykułów codziennego użytku. Sprawca wybierał towary łatwe do szybkiej sprzedaży i wychodził z nimi bez płacenia.
Wśród skradzionych przedmiotów były komplety pościeli, patelnie, narzędzia, ręczniki, 25 opakowań zapachów do domu oraz worki na śmieci. Właściciel oszacował straty na ponad 2 tysiące złotych. Dzięki pracy operacyjnej i znajomości lokalnego środowiska policjanci szybko ustalili osobę odpowiedzialną za kradzieże, zatrzymali ją i doprowadzili do komendy.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu dwóch zarzutów kradzieży popełnionych w warunkach recydywy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Jak wynika ze śledztwa, mężczyzna sprzedawał zdobyte towary przypadkowo napotkanym osobom po znacznie obniżonej cenie.
Apel Policji
Policjanci przypominają, że kupowanie rzeczy "z ręki" bez paragonu i po podejrzanie niskiej cenie może oznaczać udział w przestępstwie. Kupując przedmioty pochodzące z kradzieży, narażamy się nie tylko na wspieranie przestępców, ale także na odpowiedzialność karną za paserstwo.
- Nie kupuj przedmiotów pochodzących z nieznanego źródła.
- Zwracaj uwagę na podejrzane oferty i informuj o nich Policję.
- Pamiętaj, że zbyt atrakcyjna cena może oznaczać problem prawny.
Dzięki zgłaszaniu takich sytuacji możemy wspólnie ograniczyć przestępczość i pomóc w odzyskaniu skradzionego mienia.
Kupowanie rzeczy z ręki bez paragonu i w podejrzanie niskiej cenie może oznaczać udział w przestępstwie - KPP w Tczewie
źródło informacji: KPP w Tczewie / policja.pl









