31 marzec 2021

POSZUKIWANY 26-LATEK USŁYSZAŁ ZARZUTY ZA KRADZIEŻE SKLEPOWE

fot. KPP w Tczewie
Kryminalni zatrzymali 26-latka, który był poszukiwany dwoma nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego za popełnione wcześniej kradzieże. Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z kradzieżami sklepowymi, skąd kradł alkohol oraz artykuły spożywcze. Według ustaleń mundurowych w wyniku tych kradzieży powstały łączne straty na kwotę prawie 700 złotych. Okazało się, że zatrzymany 26-latek utrzymywał się z tego procederu. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut kradzieży. Po przesłuchaniu mundurowi przekonwojowali 26-latka do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.
REKLAMA

29 marca br. kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali informację, że na jednej z ulic w Tczewie przebywa mężczyzna, który jest poszukiwany. Funkcjonariusze po przybyciu na wskazane miejsce zauważyli poszukiwanego mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Stróże prawa po krótkim pościgu zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który jak się okazało, był poszukiwany dwoma nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego. Za popełnione wcześniej kradzieże sąd skazał mężczyznę na łączną karę 30 dni pozbawienia wolności. Zatrzymany przez policjantów mieszkaniec powiatu tczewskiego został doprowadzony do miejscowej komendy. Mundurowi dodatkowo ustalili, że zatrzymany 26-latek miał związek z kradzieżami na terenie jednego ze sklepów. Według ustaleń funkcjonariuszy sprawca w pierwszym tygodniu marca br. wchodził na teren jednego ze sklepów, skąd kradł głównie alkohol oraz inne wartościowe przedmioty, gdzie spowodował straty o łącznej wartości prawie 700 złotych. Policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna najpierw kradł, a następnie sprzedawał skradziony towar. Tym samym utrzymywał się z tego procederu.

Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut dotyczący kradzieży, a następnie został przekonwojowany do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tczewie

kiedy
2021-06-25 19:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-04 20:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany