1 kwiecień 2021

POLICYJNY DOZÓR DLA 19 I 21-LATKA ZA KRADZIEŻ SAMOCHODU ORAZ INNE PRZESTĘPSTWA

fot. KPP w Tczewie
Tczewscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o kradzież samochodu. Stróże prawa odzyskali skradzione renault, które zwrócili właścicielowi. Dodatkowo okazało się, że zatrzymani mężczyźni mają związek z innymi przestępstwami, gdzie włamywali się do zaparkowanych samochodów oraz wykorzystywali otwarte w nich drzwi, skąd kradli wartościowe przedmioty. Stróże prawa odzyskali większość skradzionych przedmiotów. Wczoraj funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanych mieszkańców powiatu tczewskiego do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem. Prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne. Teraz dalszym ich losem zajmie się sąd.
REKLAMA

29 marca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu renault wartego 5 tys. złotych. Mundurowi zajmujący się sprawą ustalili, że sprawcy w nocy ukradli zaparkowane na jednej z ulic w mieście renault thalię, a następnie odjechali nią w nieznanym kierunku. W związku z zaistniałym zdarzeniem funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie.

Policjanci zajmujący się tą sprawą kilka godzin później na jednej z ulic w Tczewie zauważyli zaparkowane skradzione auto, do którego weszło dwóch mężczyzn. Kryminalni nie tracąc czasu, postanowili zatrzymać mężczyzn, którzy jeszcze próbowali uciekać pieszo. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali 19 i 21-latka. W trakcie przeszukania samochodu policjanci znaleźli w nim artykuły spożywcze, które jak się okazało, zostały skradzione po włamaniu do samochodu marki Fiat. Dodatkowo okazało się, że zatrzymani mieszkańcy Tczewa mają na swoim koncie inne kradzieże. Mundurowi ustalili, że sprawcy wykorzystywali otwarte drzwi w zaparkowanych samochodach na terenie miasta i po wejściu do nich kradli wartościowe przedmioty. Funkcjonariusze ustalili również, że ci sami sprawcy weszli na teren jednej z posesji i ukradli elektryczną hulajnogę oraz deskorolkę. Mundurowi ustalili, że w wyniku przestępczej działalności sprawców, postały straty na kwotę ponad 12 tys. złotych.

Mundurowi po zatrzymaniu mężczyzn i doprowadzeniu ich do miejscowej komendy, ustalili gdzie znajduje się większość skradzionych przedmiotów, które odzyskali i zwrócili właścicielom.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić zatrzymanym mężczyznom zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Policjanci doprowadzili zatrzymanego 19 i 21-latka do tczewskiej prokuratury, gdzie zastosowano wobec niech policyjny dozór.

Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tczewie

kiedy
2021-06-25 19:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-04 20:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany