29 marzec 2021

POLICJANCI PRACOWALI W MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO, W KTÓRYM ZGINAŁ MOTOCYKLISTA

fot. KPP w Tczewie
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w miniony piątek na terenie jednej z posesji w miejscowości Miłobądz. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 35-letni kierowca motocykla stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w drzewo. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń motocyklista poniósł śmierć na miejscu, zaś 28-letni pasażer trafił do szpitala. Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę na drodze.
REKLAMA

W miniony piątek (26 marca br.) o godzinie 21.20 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść na terenie jednej z posesji w miejscowości Miłobądz. Natychmiast w to miejsce policjant przyjmujący zgłoszenie wysłał funkcjonariuszy z drogówki, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych wynika, że kierujący motocyklem marki Suzuki, 35-letni obywatel Ukrainy stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w drzewo. Wskutek tego zderzenia kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu, zaś 28-letni pasażer nieprzytomny trafił do trójmiejskiego szpitala.

Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia wykonali oględziny pojazdu uczestniczącego w wypadku oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Wykonane na miejscu policyjne czynności pomogą mundurowym ustalić bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Rozpoczął się sezon motocyklowy, więc policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie zasady ograniczonego zaufania na drodze, bezwzględne przestrzeganie obowiązujących przepisów, w tym ograniczeń prędkości oraz respektowanie praw innych uczestników ruchu. Każdy kierowca musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy również o korzystaniu z właściwego wyposażenia, ubioru kierowcy, a także profesjonalnego kasku.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tczewie

kiedy
2021-06-25 19:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-04 20:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany