30 kwiecień 2020

POLICJANCI BĘDĄ CZUWAĆ NAD BEZPIECZEŃSTWEM PODCZAS „MAJÓWKI”

fot. KPP w Tczewie
Od 16 kwietnia br. wprowadzono obowiązek zakrywania ust i nosa na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług, czy też zakładach pracy. Zbliża się długi majowy weekend. Policjanci w tym czasie będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu tczewskiego. Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy dotyczące koronawirusa cały czas obowiązują i należy się do nich bezwzględnie stosować! Dla dobra nas wszystkich, stosujmy się do tych obostrzeń i wspólnie zapobiegajmy rozprzestrzenianiu się Covid-19.
Koronawirus
pomorskie
3669
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Tegoroczny długi majowy weekend z powodu stanu epidemii przebiegnie na pewno inaczej niż w poprzednich latach. Od kilku tygodni tczewscy policjanci razem z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej i funkcjonariuszami Straży Miejskiej prowadzą wzmożone działania, których celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Podczas wspólnych patroli mundurowi kontrolują osoby objęte kwarantanną domową, a także zwracają uwagę na osoby przemieszczające się w przestrzeni publicznej. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa sprawdzają także plaże, skwery, parki oraz inne miejsca, w których może dochodzić do grupowania się osób. Podczas tych patroli funkcjonariusze sprawdzają, czy przestrzegane są ograniczenia określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Wzmożone działania funkcjonariuszy pokazują w dużej mierze zdyscyplinowanie mieszkańców powiatu. Niestety zdarza się, że osoby łamią te nakazy, o czym często sami informują nas mieszkańcy, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoje, jak i innych.

Niestosowanie się do nakazów i zakazów sprawia, że policjanci muszą podejmować interwencję wobec osób, które nie stosują się do wprowadzonych obostrzeń związanych z Covid-19. Podczas majowego weekendu wybierając się w plener, pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Unikajmy dużych skupisk ludzkich. Na spacerach zachowujmy odległość 2 metrów pomiędzy osobami. Korzystając ze środków komunikacji zbiorowej, należy pamiętać o ograniczeniu liczby pasażerów i zasłanianiu nosa i ust. Z kolei podróżując samochodem, dobrze jest posiadać środki do dezynfekcji i rękawiczki. Przed wyjazdem w długą trasę zwróćmy uwagę na to, czy jesteśmy wypoczęci oraz na to, czy pozostawione mieszkanie jest dobrze zabezpieczone. Funkcjonariusze będą reagować na niewłaściwe zachowania kierujących na drodze, które są przyczynami wypadków drogowych. Mundurowi przypominają również, że grillowanie dozwolone jest tylko z osobami wspólnie zamieszkującymi, to nie jest czas na wspólne biesiadowanie i spotkania ze znajomymi oraz dalszymi krewnymi.

Policjanci apelują o stosowanie się do wszystkich wprowadzonych ograniczeń i wspólnie zapobiegajmy rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Pamiętajmy, że wirus jest niewidoczny i może nas zaatakować w każdym miejscu. Każde nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przez osobę łączy się z narażaniem zdrowia i życia innych osób. Walka z pandemią to nasza wspólna sprawa, więc zadbajmy o to, aby jak najmniej osób zachorowało na Covid-19.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
3669
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tczewie

kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany