10 wrzesień 2020

DZIELNICOWI ZATRZYMALI KIEROWCĘ, KTÓRY BYŁ POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW I MIAŁ JE W SAMOCHODZIE

fot. KPP w Tczewie
Dzielnicowi zatrzymali 23-letniego kierowcę peugeota, który był pod wpływem narkotyków oraz miał w samochodzie amfetaminę. Dodatkowo podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec powiatu tczewskiego ma zatrzymane prawo jazdy, a samochód nie miał aktualnych badań technicznych. W związku z tą sytuacją 23-latek trafił do policyjnego aresztu, a peugeot trafił na policyjny parking. Za jazdę samochodem pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za ich posiadanie nawet do 3 lat więzienia.
Koronawirus
pomorskie
3866
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

8 września br. o godzinie 15.00 w jednej z miejscowości w gminie Gniew dzielnicowi z miejscowego komisariatu zauważyli i zatrzymali do kontroli kierującego peugeotem, którego już podejrzewali, że może kierować samochodem bez uprawnień. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, gdyż sprawdzając dane kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 23-letni mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy. W trakcie interwencji stróże prawa pomiędzy siedzeniami znaleźli woreczek strunowy z amfetaminą. Funkcjonariusze po krótkiej rozmowie z mężczyzną przypuszczali, że może on być pod wpływem środków odurzających. Wstępne badanie kierującego testerem na obecność narkotyków potwierdziło, że 23-latek był pod wpływem środka odurzającego.

W trakcie kontroli peugeota wyszło na jaw, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych. W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od samochodu, który trafił na policyjny parking. Stróże prawa zatrzymali 23-latka, któremu w szpitalu pobrano krew do badań na zawartość narkotyków, a substancje, które policjanci znaleźli w samochodzie, zostały zabezpieczone i przekazane biegłemu do badań.

Wczoraj śledczy przedstawili mieszkańcowi powiatu tczewskiego wstępne zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Jeżeli potwierdzi się, że mężczyzna kierował samochodem pod wpływem środków odurzających usłyszy dodatkowe zarzuty.

Za jazdę samochodem pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za ich posiadanie nawet do 3 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
3866
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tczewie

kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany