26 marzec 2021

BEZDOMNY 35-LATEK ODPOWIE ZA WŁAMANIA DO 8 PIWNIC

fot. KPP w Tczewie
Policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o włamania do 8 piwnic na terenie Tczewa. Według ustaleń funkcjonariuszy sprawca włamywał się do piwnic, skąd kradł głównie elektronarzędzia oraz narzędzia. W wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę prawie 4 tys. złotych. Stróże prawa ustalili, że skradzione rzeczy zatrzymany bezdomny mężczyzna sprzedawał przypadkowo napotkanym osobom. Wczoraj śledczy przedstawili 35-latkowi zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi kra do 10 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

W zeszłym tygodniu tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenia o włamaniach do 8 piwnic do bloków mieszkalnych na terenie Suchostrzyg. Funkcjonariusze ustalili, że do tych włamań doszło 13 oraz 15 marca br. Według policyjnych ustaleń wynika, że sprawca włamywał się do pomieszczeń piwnicznych, skąd kradł głównie elektronarzędzia oraz narzędzia. Mundurowi ustalili, że sprawca ukradł przedmioty warte łącznie prawie 4 tys. złotych.

24 marca br. kryminalni zajmujący się tymi włamaniami ustalili, że związek z tymi zdarzeniami ma 35-letni bezdomny mężczyzna. Funkcjonariusze po ustaleniu, gdzie przebywa mężczyzna, zatrzymali podejrzewanego 35-latka, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Mundurowi ustalili również, że skradzione rzeczy zatrzymany bezdomny mężczyzna sprzedawał przypadkowo napotkanym osobom.

Wczoraj śledczy przesłuchali zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tczewie

kiedy
2021-06-25 19:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-04 20:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany