ARESZT DLA ZATRZYMANEGO 24-LATKA ZA WŁAMANIA POPEŁNIONE W RECYDYWIE

fot. KPP w Tczewie
Policjanci z Pelplina zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o włamanie do jednego z lokali gastronomicznych. Według policyjnych ustaleń sprawca wyważył drzwi wejściowe do budynku, a następnie ukradł pudełko z pieniędzmi. Dodatkowo według ustaleń śledczych zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego miał związek z innym włamaniem do sklepu, skąd ukradł również pieniądze. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna był już wcześniej karany za takie przestępstwa. Wczoraj zatrzymany 24-latek w prokuraturze usłyszał zarzuty, za co sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za te przestępstwa w warunkach recydywy grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.
Koronawirus
pomorskie
3669
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

11 maja br. policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z lokali gastronomicznych. Do zdarzenia miało dojść w nocy. Jak ustalili mundurowi sprawca najpierw wyważył drzwi wejściowe do budynku, a następnie ukradł pudełko, w którym znajdowało się 400 złotych. Stróże prawa przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

Dwa dni później funkcjonariusze dalej pracując nad tą sprawą zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o to przestępstwo. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi ustalili również, że zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego ma związek jeszcze z włamaniem do jednego ze sklepów na terenie powiatu, skąd ukradł 500 złotych. Do tego przestępstwa doszło w listopadzie ubiegłego roku. Śledczy ustalili, że 24-latek popełnił te czyny w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za takie przestępstwa.

Wczoraj policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące dwóch kradzieży z włamaniem, za co sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Za te przestępstwa w warunkach recydywy grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
3669
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tczewie

kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany