85-letnia mieszkanka Tczewa straciła nie tylko oszczędności

zdjęcie: 85-letnia mieszkanka Tczewa straciła nie tylko oszczędności / pixabay/794105
Oszuści podszywający się pod funkcjonariuszy Policji to coraz powszechniejsza metoda wykorzystywana przez przestępców do wyłudzania pieniędzy od niewinnych osób. Niestety, ofiarą tego typu oszustwa padła 85-letnia mieszkanka Tczewa, która straciła duże pieniądze i cenne przedmioty. Przypominamy, policjanci nigdy nie proszą o pieniądze!
REKLAMA

Oszust podszywający się pod funkcjonariusza Policji jest jednym z coraz powszechniejszych metod, które wyrządza szkody osobom starszym i ufnym. Ostatnio doszło do kolejnego tego rodzaju incydentu, gdy 85-letnia mieszkanka Tczewa padła ofiarą oszustwa. Ten przypadek jest przykładem na to, jak łatwo można zostać oszukanym, jeśli nie jest się dostatecznie świadomym zagrożeń i nie zachowuje się ostrożności. W tym konkretnym przypadku seniorka odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Oszust powiedział, że jej syn spowodował śmiertelny wypadek i że potrzebna jest kaucja w wysokości 30 tysięcy złotych. Kobieta, będąc w stanie szoku i paniki, uwierzyła w fałszywą historię i zgodziła się przekazać pieniądze. Nieświadoma oszustwa, 85-latka umówiła się z mężczyzną, który podawał się za prawnika. Zaufała mu na tyle, że przekazała mu 25 tysięcy złotych, 50 euro oraz złotą bransoletkę o wartości 2 tysięcy złotych. Dopiero po przekazaniu pieniędzy i biżuterii kobieta zdała sobie sprawę, że została oszukana. Szybko zgłosiła to na policję, co umożliwiło podjęcie działań w celu ścigania sprawców.

W celu zapobiegania oszustwom podszywającym się pod funkcjonariuszy Policji należy przede wszystkim pamiętać, aby:

• Zachować zdrowy rozsądek: Bądź czujny i nie daj się zwieść manipulacjom. Policja nigdy nie będzie żądać przekazania pieniędzy przez telefon ani nie prosi o cenne przedmioty jako kaucję.

• Zweryfikować tożsamość: Jeśli otrzymasz telefon od osoby podającej się za policjanta, zawsze żądaj numeru identyfikacyjnego i danych służbowych. Następnie skontaktuj się z lokalną jednostką policji.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Tczew
19.5°C
wschód słońca: 04:19
zachód słońca: 21:06
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tczewie

kiedy
2023-06-02 18:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-12 20:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-07-05 17:30
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-07-05 20:30
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany