8 lipiec 2020

49-LATEK WYPŁACIŁ PIENIĄDZE PRZYWŁASZCZONĄ KARTĄ – ODPOWIE ZA KRADZIEŻE Z WŁAMANIEM

fot. KPP w Tczewie
Policjanci zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa dotyczące kradzieży z włamaniem. Według ustaleń śledczych sprawca po przywłaszczeniu znalezionej karty płatniczej wypłacił z bankomatu pieniądze, a następnie czterokrotnie próbował jeszcze wypłacać z niej pieniądze. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz 4 usiłowań kradzieży z włamaniem. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Koronawirus
pomorskie
3669
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

9 kwietnia br. tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu karty bankomatowej i wypłaceniu z niej pieniędzy przez sprawcę. W związku z zaistniałym przestępstwem kradzieży z włamaniem śledczy przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Stróże prawa ustalili, że właścicielka karty bankomatowej 8 kwietnia br. zgubiła portfel, w którym znajdowała się karta bankomatowa wraz z zapisanym pinem. Mundurowi dodatkowo ustalili, że sprawca po przywłaszczeniu karty i skorzystaniu z pinu, wypłacił z bankomatu 50 złotych, a następnie czterokrotnie próbował wypłacić kolejne pieniądze.

Kryminalni zajmujący się tym zdarzeniem wczoraj ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 49-letni mieszkaniec Tczewa, którego zatrzymali i doprowadzili do miejscowej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że karta bankomatowa została zatrzymana przez bankomat podczas kolejnych prób wypłaty pieniędzy przez sprawcę.

Wczoraj śledczy przesłuchali zatrzymanego 49-latka, któremu przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz 4 usiłowań kradzieży z włamaniem. Teraz losem mieszkańca Tczewa zajmie się sąd.

Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
3669
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tczewie

kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany