9 wrzesień 2020

21-LATEK WYPŁACIŁ PIENIĄDZE Z KRADZIONEJ KARTY ORAZ UKRADŁ TELEFON

fot. KPP w Tczewie
Policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo dotyczące kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Według ustaleń śledczych sprawca wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonej i ukradł telefon komórkowy warty 700 złotych. Dodatkowo kryminalni ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z kradzieżą karty płatniczej, z której wypłacał z bankomatu pieniądze. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące 2 kradzieży, 6 kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Koronawirus
pomorskie
3866
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

7 września br. tczewscy kryminalni ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Tczewa doszło do kradzieży telefonu. Mundurowi ustalili, że sprawca wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonej i ukradł telefon komórkowy warty 700 złotych. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że ten sam sprawca ukradł również pokrzywdzonej kartę bankomatowej i 6-krotnie wypłacił z niej pieniądze. W związku z zaistniałymi przestępstwami 2 kradzieży oraz 6 kradzieży z włamaniem policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnionych przestępstwach. Stróże prawa ustalili, że sprawca znał pin od karty bankomatowej, z której wypłacał pieniądze. Według ustaleń mundurowych sprawca wypłacił łącznie z bankomatów 1400 złotych, a następnie próbował wypłacić kolejne pieniądze, lecz nie było już środków na koncie.

Kryminalni zajmujący się tymi zdarzeniami ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 21-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego, którego zatrzymali i doprowadzili do miejscowej komendy.

Wczoraj śledczy przesłuchali zatrzymanego 21-latka, któremu przedstawili zarzuty dotyczące 2 kradzieży, 6 kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Teraz losem mieszkańca powiatu tczewskiego zajmie się sąd. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
3866
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tczewie

kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany