8 wrzesień 2020

Pomorski Sanepid: 9 szkół z pozytywną opinią dot. zdalnego nauczania

Do wtorku Sanepid wydał dziewięć pozytywnych opinii umożliwiających dyrektorom szkół wprowadzenie w nich – w zw. koronawirusem - zdalnego nauczania. Sześć kolejnych wniosków jest w trakcie rozpatrywania – poinformowały służby sanitarne.
Koronawirus
pomorskie
3866
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Aktualne dane dotyczące sytuacji w pomorskiej oświacie w związku z epidemią koronawirusa zamieściła we wtorek popołudniu na swojej stronie internetowej Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Gdańsku.

Z informacji tych wynika, że Państwowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni działający na terenie województwa pomorskiego wydali opnie o nauczaniu w trybie zdalnym dla dziewięciu szkół. Opinie te dotyczyły trzech placówek zlokalizowanych w Gdańsku, dwóch z Gdyni oraz pojedynczych placówek z terenu powiatów: bytowskiego, kościerskiego, kartuskiego i wejherowskiego.

WSSE poinformowała też, że w sumie od początku roku szkolnego do powiatowych stacji Sanepidu wpłynęło 75 wniosków od dyrektorów szkół dotyczących zmiany trybu nauczania. „60 rozpatrzono negatywnie, zaś 6 wniosków jest w trakcie rozpatrywania" - podała WSSE.

Jak wyjaśniono w komunikacie, obecnie na terenie województwa pomorskiego potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 u 49 uczniów oraz u 16 nauczycieli. „W kwarantannie przybywa 544 uczniów i 91 nauczycieli" - podała stacja.

Sanepid nie informuje, w jakich konkretnie szkołach wprowadzono nauczanie zdalne, z informacji udostępnionych przez lokalne samorządy wynika jednak, że są to m.in. VI Liceum Ogólnokształcące w Gdyni, Szkoła Podstawowa nr 59 oraz przyszpitalna Szkoła Podstawowa nr 10 w Gdańsku, I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie oraz Szkoła Podstawowa w Kiełpinie. (PAP)

Autor: Anna Kisicka

aks/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
3866
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tczewie

kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew,...
wstęp biletowany